Операції на стравоході дітям-метеликам відтепер виконують в Києві в НДСЛ «Охматдит» сучасними балонними дилататорами

 
Операції на стравоході дітям-метеликам відтепер виконують в Києві в НДСЛ «Охматдит» сучасними балонними дилататорами американського виробництва, придбаними за внески благодійників.
 
У дітей-метеликів з дистрофічною бульозного епідермолізу досить часто спостерігається стеноз (звуження) стравоходу. Причина стенозу - рани на стінках стравоходу, що виникають при проходженні їжі та рідини через стравохід. Коли звуження сягає критичного діаметру 1-3 мм замість 10-15 мм, припиняється проходження їжі, і навіть ковтання слини стає проблемою. В результаті, якщо не вжити заходів, пацієнти з БЕ не можуть повноцінно харчуватись і не отримують необхідні калорії на вітаміни для росту, діти припиняють ріст і виглядають дистрофічними.
 
В такому випадку хірург проводить балонну дилатацію - маніпуляцію, під час якої шнур-балон встромляють під наркозом у стравохід, надувають і, таким чином, розширяють стінки стравоходу. Ця процедура дозволяє пацієнтам відновити прийом їжі, хоча й не усуває поранень стравоходу внаслідок хвороби. З інтервалом у кілька місяців або років процедуру повторюють.
 
Донедавна цю процедуру робили старими дилататорами російського виробництва, що супроводжувалось високим ризиком перфорації стравоходу та іншими важкими наслідками.
 
В цьому році, ситуація змінилася на краще, адже за кошти благодійників – Маржон Калс, Лілії Дзюби, Тетяни Грязнової і Тетяни Заморської - були придбані в Німеччині 3 балонних дилататори різних розмірів (12мм, 15 мм і 18мм) і до них два спеціальні атмосферні шприци виробництва американської компанії Commed. Загальна вартість обладнання перевищила 700 євро. Для інформації: вартість одного дилататора складає 189 євро, одного шприца - 75 євро.
 
Так виглядає дилататор (шнур-балон) і спеціальний атмосферний шприц, за допомогою якого розширюють стравохід у випадку стенозу (одне з багатьох ускладнень у хворих на БЕ).
 
Дилататори та шприци - дуже високої якості і зберігаються у Інни Гедеон, лікаря Кабінету БЕ НДСЛ "Охматдит". Вона видає їх метеликам на час проведення балонної дилатації, що їх проводять хірурги Охматдит і, в першу чергу, проф. Дубровін А.Г.  Після проведення дилатації, хірурги повертають дилататори в стерилізованому стані і вони надалі зберігаються в Кабінеті БЕ.
 
На жаль, поки що немає можливості у разі потреби забезпечити кожного пацієнта індивідуальним дилататором та шприцем. За нашими оцінками, потреба у дилататорах українських дітей з БЕ складає дванадцять комплектів (дилататор і шприц) на рік. Тим не менш, всі діти-метелики, яки проходять процедуру балонної дилатації в НДСЛ "Охматдит" відтепер мають доступ до цього сучасного, ефективного і безпечного обладнання.
 
Дякуємо нашим благодійникам за таку важливу і необхідну допомогу!