25.04.14 – Кабмин планирует обуздать необоснованный рост цен на лекарства путем введения граничных цен

25.04.14 Кабінет міністрів узгоджує проект постанови про запровадження в Україні граничних відпускних оптових цін на лікарські препарати, які відпускаються за рецептами, що становить приблизно половину від загальної кількості препаратів.

 
Про це в ході брифінгу в Кабміні заявив начальник відділу організації і надання висновків економічного обгрунтування витрат на продукцію фармацевтичного ринку Державної інспекції України з контролю за цінами Сергій Стаховський, передає УНІАН.
 
"При розрахунку цін братимуться до уваги ціни на такі самі препарати в сусідніх країнах - Словаччині, Болгарії, Молдові й Польщі. Якщо подібні лікарські препарати в цих країнах не представлені, враховуватимуться ціни в Латвії, Сербії, Угорщині й Україні. Це механізм референтного ціноутворення", - сказав Стаховський.
 
За його словами, громадяни зможуть з відкритих джерел дізнатися про встановлену граничну ціну лікарського препарату і контролювати фармацевтичний бізнес.
 
"Якщо встановлені ціни будуть перевищені, громадяни зможуть оперативно інформувати про це Держцінінспекцію. У разі порушення вимог формування, встановлення і використання встановлених цін вся незаконно одержана виручка вилучатиметься в бюджет, а на порушників - накладатимуться штрафи", - зазначив представник Держцінінспекції.
У ході брифінгу він підтвердив, що на ринку фармпрепаратів справді має місце зростання цін.
 
"Ми розділяємо ліки, ціни на які регулюються і не регулюються державою. На регульовані препарати ціни зросли на 60-70%, на нерегульовані - на 100-120%", - сказав Стаховський.
Серед чинників, що вплинули на зростання цін, він назвав девальвацію гривні і загальнополітичну нестабільність у країні, а також інформаційний ажіотаж і паніку.
"Запровадження 7% ПДВ на ліки вплинуло на ціноутворення незначною мірою. Знаючи ситуацію, коли завозилися ліки через посередницькі структури, митна вартість товару зростала в 2-3 рази", - сказав Стаховський.